Ev Temizliği

Ev Temizliği

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Günümüzde pek çok ev hanımının ortak derdi, elbette ev temizliğidir. Nitekim ev temizliği dıştan bakıldığında kolay görünen, ancak teferruatlı bir iştir. Zira her odanın ayrı bakımı, her alanın ayrı temizliği vardır. Ve tabii bunlar için kullanılan malzemeler de dolayısıyla farklı olacaktır. Öte yandan, ev temizliği işini diğer yapıların temizliğinden ayıran bazı hususlar var.

 Bunlardan bazıları, bilindiği üzere zemin ve oda işlevleridir. Zira evlerde kullanılan zeminler genellikle daha yumuşak parkelerden oluşur. Ve bu durumda, parkelerin üzeri silinirken çizmemek adına dikkatli olunmalıdır. Nitekim ev temizliği sırasında pek çok ayrı işlem kullanılır. Örneğin önce üstünkörü yapılan bir temizlik, içeriyi temizlemeye hazır hâle getirir. Böylece silinmesi gereken yerlerin sayısı azalır.

 Ayrıca bir evde yapılacak esas temizlik mutlaka koridorlardan başlar. Çünkü koridor araları en çok toz yığının toplandığı yerdir. Buralarda, dikkate alınması gereken meseleler daha çok süpürge ile alakalıdır. Tabii, yine fayansları silmeden önce başlamak doğru olmaz.

 Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

 Bir evi temizlemeye başlamadan önce, pencereler ve kapılar dâhil her yeri incelemek gerek. Zira bazı kapılar camlıdır ve silinmesi ayrı bir iştir. Ancak normal olarak bakıldığında, elbette halıları ve koridoru süpürerek başlamak doğru olur. Lakin ev daha büyük ve ince bir temizlik istiyorsa, halılardan önce yerler silinir. Ve elbette bunlar için, öncelikli olarak eşyaların aradan kaldırıması gerek.

Taksim Masaj Taksim Spa Nişantaşı cilt bakımı cilt bakımı | lazer epilasyon | şişli güzellik merkezi | Yedek Parça |